Przedszkole Morena arrow Aktualności

Wyprawka 3- latka

·           Kapcie (wskazane rzepy)

·           Worek z materiału na sznurku do szatni a w nim rzeczy na zmianę (bielizna, spodnie, rajstopy, skarpetki, koszulka itp.)

·         Pudełko chusteczek higienicznych

·         Ulubiona przytulanka

Na dniach otwartych podamy informację dotyczącą wyprawki do wypoczynku
 dla dziecka.
    Wyprawki papiernicze zostaną omówione na zebraniach grupowych we wrześniu.

Wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane (wewnątrz, na metkach)!

Ułatwia to porządkowanie rzeczy dziecka, jak też możemy uniknąć pomyłki przy ubieraniu.

Wyprawka   4- 5 latka

·         Kapcie

·         Rzeczy na zmianę (bielizna, spodnie, rajstopy, skarpetki itp.)

·         Strój gimnastyczny (koszulka i spodenki)w worku

·         Kubek, szczoteczka, pasta do zębów

·         Pudełko chusteczek higienicznych

Wyprawki papiernicze zostaną omówione na zebraniach grupowych we wrześniu.

Uwaga Rodzice!

Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola  o dokonywanie wpłat za przedszkole
od 01.01.2016r przelewem na konta bankowe bądź w kasie banku.

Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska informuje, że jest
to spowodowane  zmianą klasyfikacji budżetowej w zakresie opłaty stałej i odpłatności za wyżywienie, co jest związane z koniecznością  wprowadzenia zmian w systemach planowania budżetowego  i finansowo-księgowym.  Wpłaty na konto pozwolą na sprawne dostosowanie się do wprowadzonych zmian.

Numery kont, na które można dokonywać płatności za przedszkole:
opłata za żywienie:
39 1240 1268 1111 0010 3831 1586
opłata stała:
97 1240 1268 1111 0010 3831 1124

Dyrektor przedszkola informuje Państwa, że od dnia 1.09.2015r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26.08.2015r w sprawie środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom

i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie mają spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. 2015 poz. 1256).
W związku z tym planujemy żywienie dzieci zgodnie z obowiązującymi normami. Nie możemy używać cukru do słodzenia  oraz produktów, które mają go więcej niż 10 g w 100 ml produktu gotowego, nie możemy używać przetworzonych produktów (budyń, kisiel, galaretka, serki topione, dżemy, jogurty, płatki słodzone i wiele innych).
Staramy się urozmaicać dzieciom jadłospis i zachęcamy do zjadania przygotowanych posiłków
 o trochę „innym” smaku.
Zachęcamy Państwa do współpracy w budowaniu nawyków „zdrowego żywienia”.

Nieobecności dziecka zgłaszamy telefonicznie pod numerami:

58 347 68 93 oraz

58 345 60 10 do godziny 1200 lub e-mailem na adres :
nieobecnosci.przedszkole75gd@wp.pl w godzinach 1200-1700

W przypadku wcześniejszego, co najmniej jednodniowego zgłoszenia nieobecności dziecka
 w przedszkolu zwracamy koszt dziennej stawki żywieniowej począwszy od pierwszego dnia nieobecności.